Choď na obsah Choď na menu
 


Žeby futbal?

Príspevky

S Vladkom nevyhrávame, alebo okom futbalového laika VI.

10. 10. 2010

Na úvod dve pozitíva a potom dva povšimnutiahodné fakty.
Pozitívum prvé - horšie ako v Arménsku snáď už naši futbalisti nedokážu hrať.
Pozitívum druhé - vzhľadom na očakávaný vývoj v skupine je lepšie vyhrať v Rusku a prehrať v Arménsku ako naopak, čiže nie je šesť bodov ako šesť bodov.

Čítajte viac: http://robertkotian.blog.sme.sk/c/243866/S-Vladkom-nevyhravame-alebo-okom-futbaloveho-laika-VI.html#ixzz14Q8jPdQI
 

Som slovanista. A niekedy sa za to hanbím

6. 8. 2010

Som slovanista. Odjakživa. Presnejšie odvtedy, ako mi to povedal otec, slovanista dušou a telom. A občas sa za to, že som slovanista, hanbím.

 

Pointa ako podľa Agathy Christie alebo Okom futbalového laika V

8. 7. 2010

Futbal je hra, kde na ihrisku pobehuje 22 hráčov a nakoniec vyhrajú Nemci - je veta, ktorou vstúpil do dejín futbalového myslenia skvelý anglický útočník Gary Lineker. Napokon, v čase, keď to vyslovil,  mal na to niekoľko dôvodov - zrejme frustrujúcich prehier s nemeckou reprezentáciou. Dnes by tento preslávený bonmot Iker Casillas či David Villa mohli obohatiť o zaujímavý postreh - samozrejme, ak im to schváli Paul.

 

Kafkov Zámok podľa Weissa alebo Okom futbalového laika IV.

26. 6. 2010

Po bitke je každý kaprál generálom - a niet nikoho, kto by čistil záchody zubnou kefkou (zásada čo je mokré, je čisté, neobstojí pred žiadnou manželkou). A tak si budem všímať iba pár zaujímavostí, ktoré snáď neunikajú fajnšmekrom.

 
 

Okom futbalového laika III.

26. 6. 2010

Po bitke je každý kaprál generálom - a niet nikoho, kto by trénoval zborku a rozborku samopalu vz. 58 (hoci Forresta Gumpa asi ťažko niekto predstihne). A tak si budem všímať iba pár zaujímavostí, ktoré snáď neunikajú fajnšmekrom.

 
 

Okom futbalového laika II.

26. 6. 2010

Po bitke je každý kaprál generálom - a niet nikoho, kto by robil okop pre ležiaceho strelca (to je ten najplytkejší, ako vedia všetci, ktorí nemajú modrú knižku). A tak si budem všímať iba pár zaujímavostí, ktoré snáď neunikajú fajnšmekrom.

 
 

Okom futbalového laika I.

26. 6. 2010

Po bitke je každý kaprál generálom - a niet nikoho, kto by robil nástenky na izbe revolučných tradícií. A tak si budem všímať iba pár zaujímavostí, ktoré snáď neunikajú fajnšmekrom.

 
 

Opakovaná chyba je prúser

5. 6. 2010

Po bitke je každý kaprál generálom a dnes už všetci vedia, že tréner Weiss zle odhadol vývoj stretnutia...

 

Diváci v hľadisku a diváci na ihrisku

2. 5. 2010

jetotak.sk, 31.októbra 2006

 

„Vy ste nevedeli, že Celtic mal stávkovou mafiou zaplatenú svoju prehru v Bratislave? Akurát že to malo byť maximálne 0:2,“ napísal mi mailom jeden čitateľ, keď som v úvodníku jedného týždenníka na adresu petržalských výkonov s Celticom doma a vonku napísal: „Zázrak alebo zázračná zhoda okolností, vyprovokovaná podcenením slovenského futbalu?

 

Ani postup by nezakryl choré pomery

2. 5. 2010

HN 11. 10. 2009

 

Po bitke je každý kaprál generálom a dnes už všetci vedia, že tréner zle odhadol vývoj stretnutia, lebo postaviť do útoku Vitteka s Jakubkom