Choď na obsah Choď na menu
 


Blogy SME

Príspevky

Kto robí z Bratislavčanov rukojemníkov?

25. 11. 2010

Keď pred štyrmi rokmi kandidoval v Petržalke Milan Ftáčnik za starostu, uspel o. i. aj preto, že tzv. kandidáti pravice (Ladislav Snopko, Tatiana Mikušová) sa navzájom vybili - spolu mali o dvesto hlasov viac (6281 + 3495) ako Milan Ftáčnik (9578).


 

Čo také je to, vojín Kefalín, principiálne stanovisko?

1. 11. 2010

Dôvodov, prečo nezvoliť za generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, majú tri koaličné strany SaS, KDH a Most dosť. Dôvody, pre ktoré sa Smer-SD a SDKÚ-DS pokúsia o Trnkovo opätovné zvolenie, sú tie isté.
Vcelku výstižne sú vymenované v tomto texte, zjednodušene sa dá povedať, že kameňom úrazu je Trnkova „účelová zdržanlivosť" v politicky citlivých kauzách.

 

Radičovej olovená guľa

22. 10. 2010

Keď v januári vytiahol predseda Smeru-SD Robert Fico kauzu financovania SDKÚ spred desiatich rokov, bolo zjavné, že tento staronový kostlivec môže strane Mikuláša Dzurinda zlomiť väzy (v prvom prieskume Focusu po tomto obvinení padla SDKÚ v preferenciách z 15 na 11 percent).

 

Dve možnosti Dana Krajcera

13. 10. 2010

Pán Hrabko nevie, kto vyhral voľby? bola najčastejšia otázka nespokojných poslucháčov rozhlasovej diskusnej relácie Z prvej ruky, keď sme s ňou vo februári 2007 začínali. Zdali sme sa im málo provládni, rozhlas mať byť podľa nich štátnym rádiom-

 

Prečo Žiačik a Jakubovič áno, ale Chren a Švejna nie

7. 10. 2010

Stanislav Žiačik odstúpil zo svojho staronového postu riaditeľa Tiposu sám, vraj z osobných dôvodov (celý príbeh však ešte nie je ukončený). Podobne sa zachoval Daniel Jakubovič, ktorý sa vzdal svojho postu v správnej rade Národnej diaľničnej spoločnosti. Vraj aby ďalej netraumatizoval pomery v koalícii. (Jedného nominovala SDKÚ-DS, druhého KDH.)

 

O budúcnosti Radičovej rozhoduje Fico

26. 9. 2010

O budúcnosti Ivety Radičovej - prinajmenej o tom, ako bude vnímaná verejnosťou - rozhodne Robert Fico. Čo je poznanie ani nie po sto dňoch vládnutia pre súčasnú koalíciu dosť absurdné.

 

Radičovej dilema a Sulíkov syndróm

22. 9. 2010

Najprv dve poznámky od veci - lebo na samostatný blog to asi nie je. Je bizarné vidieť Roberta Fica, ako od Radičovej očakáva bleskové rozhodnutie v kauze hayekovcov, keď jemu samotnému rozhodovanie v zjavne väčších prúseroch trvalo mesiace (nástenkový tender), či ich dlhé mesiace dokonca obhajoval a kryl pred vyvodením zodpovednosti (predaj emisií).

 

Test, či na nás možno drevo rúbať

17. 9. 2010

Dôvodov, prečo v sobotu neísť hlasovať v referende, si každý nájde dosť - či už v znevažujúcich slovách predsedu Smeru Roberta Fica, prezidenta SR Ivana Gašparoviča alebo predsedu KDH Jána Figeľa, alebo v okázalom nezáujme predsedu SaS Richarda Sulíka, pre ktorého už referendum splnilo hlavný účel.

 

Založí Igor Matovič stranu SOĽ?

1. 8. 2010

Usierať si z Igora Matoviča nie je náročné. Nie je to náročné ani intelektuálne, zrejme preto nastal ten mediálny pohon na šéfa Obyčajných ľudí (najprv OĽ), odzrkadľujúci mentálnu výbavu žurnalistickej elity.

 

Dve rozhodnutia Ivety Radičovej

19. 7. 2010

Iveta Radičová sa opäť nebude uchádzať o post predsedu SDKÚ-DS - tentoraz vraj preto, lebo patrí „k politikom, ktorí tvrdia, že pri výkone premiérskej funkcie sa treba sústrediť na jej výkon a že je vhodné oddeľovať stranícke posty od výkonu premiérskej funkcie" - ako povedala v rozhovore pre denník  SME.