Choď na obsah Choď na menu
 


Blogy SME

Príspevky

Predvolebné sľuby a povolebné reality

1. 7. 2010

Rozhorčenie nad tým, že strany po 1. (víťazných) voľbách ustupujú od predvolebných sľubov,   2. (prehratých) voľbách ešte stále podpisujú na ministerstvách miliónové zmluvy, zrejme väčšinou ťažko vypovedateľné, je určite na mieste.

 

Snehulienko a 7 trpaslíkov alebo môže to vyjsť. Ak nebudú kradnúť

15. 6. 2010

Také dobré výsledky musia byť zmanipulované, písal som v nedeľu ráno viacerým svojim známym - zmysel pre fór mala z nich paradoxne iba Iveta Radičová. Napokon, nebol to jediný paradox tohto volebného víkendu.

 
 

V inej krajine by to možno zabralo

15. 6. 2010

Nedovolili mi voliť, povedal do televíznych kamier chrapľavým hlasom Mečiar a oťapený národ sa opäť raz zdvihol na elektorátne nohy a spravodlivo naštvaný si vrátil Vlada ešte na štyri roky, netušiac, aké tie štyri roky budú, a že ich súčasťou bude aj parlamentná noc skrátenej demokracie a zavlečenie prezidentovho syna do susednej krajiny s pomocou tajnej služby.
Tentoraz to však vyzerá ako solídne pripravená spravodajská akcia.
 
 

Myslíš to vážne, tatko?, spýtal sa Svätopluka najmladší syn

8. 6. 2010

Veľkomoravské knieža Svätopluk ležal na smrteľnej posteli a dumal. Dumal, ako zabezpečiť, aby jeho ríša,  ktorá siahala od Jadranského až po Baltské more, pretrvala aj po jeho smrti. Bol to bystrý panovník, a keby sa nepísal rok 894, dalo by sa povedať, že machiavelistického razenia

 

(Ne)koná Trnka, lebo tak chce Fico?

3. 6. 2010

Najprv teda prišli na Generálnu prokuratúru vrcholní predstavitelia Kresťanskodemokratického hnutia a podali trestné oznámenie na neznámeho páchatelia – pre podozrenie zo spáchania takých skutkov, ako sú skrátenie dane, nepriama korupcia, neoprávnený prospech a prijímanie úplatku.

 

Rada, ktorú oceníte po voľbách

23. 5. 2010

Hoci sa k volebným schránkam postaví približne polovica voličov už o necelé tri týždne, ešte stále je dosť nerozhodnutých voličov, ktorí nevedia, koho voliť. Pre tých nie je určený tento blog, tí si nájdu odporúčania kdekoľvek inde - bilbordami počnúc. Tento blog je určeným tým, ktorí sa chcú vyhnúť povolebnej depresii.

 

Kristus, Lexa a Vladimír M.

13. 9. 2009

Starý sa nám vrátil. A v starej forme, pripomínajúcej vtipnú reklamu na whisky Jim Beam „starého psa novým kúskom nenaučíš“, či poznanie Carla Junga, o ktorom som ja písal v Listoch Oľge a Marián Leško vo svojej skvelej knihe Mečiar a mečiarizmus: ide o schopnosť veriť vlastným lžiam, odborne nazývanú pseudologia phantastica.

 

Poskladáme sa na odškodnenie Ivana Lexu?

13. 9. 2009

Je Ivan Lexa nevinný? Bol vyšetrovaný a stíhaný neprávom? Boli obvinenia na jeho adresu v súvislosti so zavlečením Michala Kováča ml. a vraždou Róberta Remiáša sprisahaním? Je presvedčenie Kataríny Tóthovej, že by mal byť Ivan Lexa aj finančne odškodnený, opodstatnené?

 

Keď indický policajt vidí ďalej ako Benedikt XVI.

13. 9. 2009

 

Polícia v indickom Kašmíre zhabala vo štvrtok 14. septembra noviny, ktoré zverejnili vyjadrenia pápeža Benedikta XVI. pochopené ako ostrá kritiku islamu a džihádu.

 

Nemôže mať pravdu aj Robo aj Hedviga

13. 9. 2009