Choď na obsah Choď na menu
 


8:0, zasmial sa Lucifer a v Petržalke vypadol prúd

28. 11. 2009

Na počiatku bol tento blog.

Za ním nasledoval ďalší. A ešte jeden. (Tieto blogy však nemusíte čítať, boli na webovej stránke konkurenčných novín.)

Bol by v tom čert, aby sa tam nediali Veci, povedal si Lucifer, zbalil notebook a vybral sa na salaš do Veľkého Borového. Napokon, koľko krajín nájdete vo vyhľadávači google.com pri kombinácii slov rozum, ovčí syr a bryndza?

A potom sa Veci naozaj diali – pre nedostatok priestoru v tomto blogu si ich nájdete na niekoľkých webových stránkach, napríklad www.ukradli.sk alebo www.zadlzili.sk (Lucifera vždy fascinovalo, ako rýchlo dokáže tá druhá stránka počítať vývoj slovenského štátneho dlhu a niekedy si s ňou dal preteky, či je v počítaní rýchlejší – uspokojilo ho, že áno, márnomyseľnosť bola jeho silná stránka, ale keď mal chuť na skutočný súboj, klikol si na stránku dlhu USA a to boli iné fofry.)

 

Nákup vakcín, napísal Lucifer staronemeckým švabachom na obal zatiaľ tenkého spisu a založil ho ku ostatným na poličku Robert Fico 2006 - 2014, pod poradové číslo 46 v archíve Samostatná Slovenská republika VI (zväzok SSR I obsahoval roky 1989-1992, SSR II roky 1992-1994, SSR III 1994-1998, SSR IV 1998-2002, SSR V 2002-2006).

Potom vytiahol z poličky spis s názvom Dotácie pre sociálne podniky podľa Tomanovej, s poradovým číslom 38, vložil doň najnovšie dokumenty a vrátil ho späť ku ostatným na poličku Robert Fico 2006 – 2014.

8:0, dopísal Lucifer vypísaným staronemeckým švabachom na obal zatiaľ najtenšieho spisu s názvom Voľby do samosprávnych orgánov 2009 a založil ho ku ostatným na poličku Robert Fico 2006-2014, pod poradové číslo 48 v prehliadači Samostatná Slovenská republika. Pokýval takmer nebadateľnými hrbolčekmi na čele, zasmial sa satanským smiechom (v Petržalke zhaslo svetlo v časti Háje a pobúrení občania zavalili Západoslovenskú energetiku množstvom telefonátov, takže padla aj sieť Orange a kandidátov na posmrtný pobyt v podzemí bolo náhle o niekoľko tisíc viac) a vyťukal na mobile číslo 668.

Konzervatívne archivovanie spisov vyzeralo na prvý pohľad nemoderne - Lucifer však veľmi dobre poznal výhody tejto práce s prameňmi (sám ich nepotreboval, lebo pamäť mal priam diabolskú). Len máloktorá ambiciózna adeptka žurnalistky (tie zavedené investigatívne matadorky tobôž) totiž dokázala odolať jeho pozvaniu na zbierku škandálov súčasnej koalície (Lucifer si oblizol omrvinku vedľa ľavého oka pri spomienke na niektoré z nich), kde sa mohli z prísne tajných či aspoň dôverných materiálov napríklad dozvedieť, že nitky o pozadí firmy Interblue Group smerujú až k bratovi jedného nemenovaného koaličného politika, aj čísla účtov, kam sa stratili financie z vytunelovaného Braniska, takže si ani nevšimli, ako sú po centimetroch posúvané očakávaným smerom (teda nielen do čertovsky zariadeného sexroomu) a ako ich mediálne aktivity pomaličky menia politickú realitu Slovenska.
Jedným z najsofistikovanejších pekelných mediálnych kúskov v 20. storočí bolo, keď v Medzinárodnom presscentre vlády NDR na Mohrenstrasse vo východnom Berlíne počas tlačovky s G
ü
nterom Schabowskim, tajomníkom ústredného výboru SED, zodpovedným za informácie, Luciferov predchodca nahlas uvažoval, odkedy platia nové pravidlá vycestovania občanov NDR. Tieto slová začul iba Peter Brinkman, korešpondent nemeckého Bildu, sediaci v prvom rade, spýtavo sa pozrel na počerného chlapíka s vysokým čelom a divne tvarovanými ušami a keď sa ten k ničomu nemal, bez okolkov otázku vypálil do pléna:
Kedy vstúpia do platnosti? spýtal sa. Okamžite?
Zaskočený Schabowski odvetil: Prichádzajú do platnosti – podľa môjho názoru – okamžite, bez odkladu.
Historickým vkladom človeka už bola dodatočná otázka: Tiež pre Západný Berlín?
A Schabowski povedal: Áno, ľudia môžu opustiť NDR a ísť priamo do Západného Berlína.

Že počas dvadsiatich rokov po tomto vklade do ľudských dejín získa Lucifer tisíce budúcich klientov medzi Nemcami, úprimne nespokojnými so zjednotením, v ten novembrový večer roku 1989 tušil len málokto.
Žiadna síra, smrad, záblesky, rachot, zlato, upisovanie sa krvou na pergamenový hárok, s tým sa Lucifer rozlúčil ešte v 18. storočí, oveľa viac ho bavilo, keď si ľudia zdanlivo úplne sami, na základe vlastnej vôle a presvedčenia robili svinstvá, za aké ich čakala budúcnosť podľa Jamesa Joycea (kto ešte nečítal, mal by si všimnúť Joyceov Portrét mladého umelca a bude mať hmlistú predstavu o potenciálnej posmrtnej alternatíve) – napokon, aj v bodovaní spolupracovníkov kráľovstva mimonebeského mali takto získané duše najvyšší rating.

Tu Michael, zlatko, ozval sa anjelským hlasom jeho parťák na opozičnej strane telefónu.

Skvele sme to zmydlili, pochválil ho Lucifer, lebo veľmi dobre vedel, že pri inej stratégii vedenia opozičnej kampane by Smer nemohol vyhrať župné voľby takým drvivým výsledkom. Politici a novinári a politológovia a analytici z prieskumných agentúr si ešte dlho po prvom aj druhom kole volieb lámali hlavu, ako mohla opozícia prepásť už tretie tohtoročné meranie síl a hľadali dôvody kdekoľvek, len nie tam, kde sa skutočne nachádzali.
Mikiho treba vymeniť, voľba uspávača hadov do čela kádehákov bola existenciálnym omylom, Sulíkov populizmus je už pre pravicových voličov neznesiteľný, Csáky rehabilituje Slotu, hádali sa experti na politiku a dokazovali si viditeľné zlyhania pravice a pritom im unikalo to podstatné - geniálna súhra Lucifera a jeho dvoch spolupracovníkov – Gabriela, ktorý bol hlavným poradcom premiéra Roberta Fica, a Michaela, ktorý dlhodobo našepkával Mikimu Dzurindovi.

A keďže nielen božie mlyny, ale aj čertovské kolesá  melú pomaly a isto, kam táto dominancia Smeru vedie, vedeli len tri bytosti na Slovensku – Lucifer a dvojčatá archanjel Michael a archanjel Gabriel. Iste, pri pohľade na účty v domácich a zahraničných bankách sa to nazdávali aj mnohí činitelia z okolia koaličných predsedov a bossovia  na sekretariátoch finančných skupín a viacerí vychýrení advokáti a najmä traja verejnosti neznámi právnici, ktoré mali pod palcom celý vývoj Slovenska ešte od čias, kedy tisíce vyburcovaných občanov na námestiach unisono kričali: Dosť bolo Prahy! Vládnime si sami!
Ako veľmi sa mýlili a ako očividne sa to malo ukázať, vedelo len toto trio.
Napokon, niektoré kľúčové ekonomické a justičné zákony prijaté po nežnej revolúcii (uchechtol sa Lucifer a Federer prehral s Davydenkom) by mohli o tom veľa rozprávať. Keby sa nebáli. O tom však niekedy inokedy. Ak sa teda nebudem báť aj ja sám (pozn. rk).
Aj Gabko bol skvelý, nezabudol na svoje dvojča Michael a pripomenul, ako v koncovke Bajanovej kampane vytiahli všetky karty proti Frešovi a neváhali do súboja zapojiť aj Bajanov dlhodobo utajovaný odmietavý postoj k pezinskej skládke a zmanipulovať niekoľko podpisov starostov obcí v bratislavskom okolí.
A to ešte nevedia, čo ich čaká na budúci rok pred parlamentnými voľbami, poznamenal Lucifer a zaradil sa do davu v Mekke. Tak ako už niekoľko storočí, ani tohto roku si nechcel nechať ujsť nesmiernu zábavu kameňovania Satana. Zmysel pre čierny humor bol jeho ďalšou silnou stránkou. Aj preto si tak obľúbil Slovákov.