Choď na obsah Choď na menu
 


Prečo sa Mikinko nekamaráti s Robkom

14. 9. 2009

 

 

Mamíí, priplichtil sa do kuchyne malý Mikuláš a so zatajovanými slzami v očiach poťahal mamku za sukňu. Ja sa už nechcem hrať s Robom, žaloval.

A prečo, Mikinko, spýtala sa mamka, ktorú to trošku zamrzelo, lebo s Robkovou mamkou boli kamarátky a bolo to aj výhodné, keďže vybavila všetko, na čo ste si len zmysleli. A patrilo aj k bontónu v miestnej komunite s Robkovou mamou dobre vychádzať.

Lebo Robo klame, nadáva, rozdáva cukríky iným deťom a kamaráti sa len s Vladkom a Jankom, fňukal Miki a bolo vidieť, že ho niečo naozaj veľmi trápi. Buď Robo, alebo jeho čerstvé rozhodnutie, ale nebolo to celkom zjavné.

Tí dvaja ho aj tak len dovedú do kriminálu, zašomrala Mikiho mama, lebo jej obaja Robkovi kamaráti už dávno liezli na nervy. Vladko na ulici nikdy neodzdravil a všetci obyvatelia jarovských novostavieb vedeli, že mu nemožno veriť ani slovo. Janko bol iná kategória - cikal do piesku a neznesiteľne sa vyťahoval tryskáčom, jachtou a kabrioletom na diaľkové ovládanie - naposledy to dokázal až zo Žilinskej ulice a tá bola od pieskoviska aspoň tridsať metrov.

Tak sa hraj s Paľkom a Pálom, na tých sa môžeš spoľahnúť, snažila sa utešiť Mikiho mamka, ale to netušila, čo svojou poznámkou spôsobí.

Ááááááááááj oni sa chcú hrať len s Robom, už očividne vzlykal Miki. Náááááááááááááájprv aj oni hovorili, že sa budú kamarátiť len so mnou, ale už sa chcú len s Robom, fňukal Miki a nedal sa utíšiť.

Tak si nájdi iných kamarátov, chlácholila syna mamka, napríklad s Riškom by si sa mohol, azda aj s Bélom, a možno ani Zuzka sa už na teba nehnevá, že si jej minule sypal piesok za blúzku, vymenúvala mamka decká, ako jej prichádzali na um.

Keď oni nemajú takú autodráhu a Robo máááááááááááááááááá..., zúrivo vrtel hlavou Mikinko, ktorému sa svet zjavil v celej nahote ako bezútešná pustatina bez kamarátov.

Neplač, Mikinko, hladila mamka syna po kučeravej hlávke, niečo už s Robkovou mamou vymyslíme, aby ste sa mohli spolu hrať, dodala s čudným zábleskom v očiach a v Mikiho smutnej duši svitla nádej, že to snáď nebude až také zlé, ako to dnes vyzerá.